Stěhování na poslední chvíli


Někteří lidé podléhají různým mylným iluzím a jejich život pak spíše připomíná dramatické scény z dobrodružného filmu. Neuvědomují si, že dobrodružství je sice fajn, ale musí být pod naší kontrolou. K dobrodružství bychom mohli přirovnat i stěhování, protože měníme místo bydliště, na které jsme byli měsíce či roky zvyklí, měníme někdy i zaměstnavatele či okruh podnikání, měníme zvyklosti a prostředí, takže by se dalo říci, že se nám život převrací naruby.

Dobrodružné to je a někdy je to docela zajímavé životní „koření“, které nabourává stereotyp a umožňuje vzít život více do vlastních rukou, ale přece jen by mělo mít stěhování v Praze i kdekoli jinde své pevné zásady.

bedna na stěhování

Jednou z nich je včasná objednávka stěhovací firmy a přípravné práce. V první řadě by se mělo ve společnosti rozšířit povědomí, že stěhovací firmy mívají mnoho zakázek objednaných na týdny dopředu. Není to zkrátka tak, jako když dostanete hlad a zaběhnete do supermarketu koupit celozrnný dalamánek s bramborovým salátem. Může se vám přihodit, že váš požadavek na přestěhování bytu o tomto víkendu, když dnes je úterý, nedopadne dobře, a nemusíte uspět ani u jedné stěhovací firmy. Zapamatujte si, že ideální předstih objednávání stěhováků je pět až šest týdnů.

pes v krabici

Dalším problémem, na který se zapomíná, je parkování. Přestěhovat se z jedné vesnice do druhé, kudy vede jen jedna hlavní silnice a jezdí tudy převážně místní obyvatelé, je co se týče parkování naprosto bez problému, ale jiné to bude při stěhování v rámci Prahy, kde je parkování placené, a je zde také omezený počet parkovacích míst. V Praze a v jiných větších městech (například v Opavě s „pouhými“ 56 tisíci obyvateli, která není ani krajským městem), musíte o parkovací výjimku pro stěhováky požádat minimálně 4 týdny předem. Musíte znát také počet stěhovacích vozů a jejich rozměry, abyste měli parkovací místo dostatečně velké.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:20. 9. 2023

Služby

Bookmark the permalink