Společná domluva s více rodiny je nemožná


Proč je tak strašně složité se v panelovém domě na něčem domluvit. Většinou se společné problémy řeší na pravidelných schůzích. Ovšem aby se domluvilo například třicet rodin, které v panelovém domě bydlí, je nemožné. Když se navrhne nějaká změna, každý na to má jiný názor a někteří lidé s tím nesouhlasí. Někteří jsou pro schválení nápadu a jiní zase proti a proto se jde cestou nejmenšího odporu a bere se to kde je více hlasů. Příkladem může být odsouhlasení úklidu ve společných prostorách panelového domu. Dříve to chodilo tak, že se každé patro uklízel sám, nebo ti co na něm bydleli.

úklid panelových domů

Společné prostory jako byli sklepy, kolárna sušárna a přízemní patro se uklízelo formou služeb. Každá rodina měla jeden týden, kdy se o tyto prostory musela starat. Zamést, umýt země, dveře i výtahy. To ovšem každému nevyhovovalo. V panelovém domě většinou bydlí všechny věkové kategorie a jsou tu senioři, kterým už samotný úklid nejde nebo musí říct své rodině, aby jim s úklidem pomohly, a pak jsou tu naopak ti mladí, kteří na úklid nemají čas, nebo se jim do toho nechce. Aby správce stále někoho naháněl, aby uklidil, taky není normální. Proto se odsouhlasil úklid panelového domu Modryzralok.

úklid panelových domů

Kdy se na úklid bude platit firma, která bude společné prostory uklízet a zajistí tak, pěkné prostředí i čistotu pro obyvatele domu. Když se úklid rozpočítá do všech rodin, kteří v panelovém domě bydlí, nejsou náklady zase tak vysoké. Vy tak můžete mít pohodu a všechnu práci za vás udělá někdo jiný. Jen se na tomto domluvit. Když nedojdete ke společnému rozhodnutí, čeká vás stále to stejné a trápení a společné pomluvy, že tato rodina neuklidila, nebo to udělala tak, že to vypadá jako by neuklidila. Každý použije jiný úklidový prostředek, který vám nemusí být příjemný. Hlavní je, že je uklizeno a vy můžete spokojeně pokračovat dál. Tak jak to chodí u vás, už jste se obyvateli domu domluvili, nebo stále máte služby na úklid.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:23. 9. 2023

Služby

Bookmark the permalink