Proč k letní dovolené zvolit právě Slovensko

A přesně pro tyto účely je vhodné použít právě Slovensko. Je naším blízkým sousedem, a to dokonce tak, že ještě před několika desetiletími tvořilo s naší vlastí jeden stát. Historické události a proud dějin sice Slovensko od naší vlasti odtrhly, to ale neznamená, že bychom se od něj měli odtrhnout i my sami. Věřte totiž tomu, že země našich východních sousedů skutečně stojí za návštěvu, a nejen českým turistům toho může opravdu hodně nabídnout. Pokud se vám nechce daleko cestovat, je jasné, že právě sousední země naší vlasti jsou jako destinace dovolené pro vás ideálním místem.

Mlha nad lesem

Můžete se sem vydat autem, autobusem nebo vlakem a za pár hodin budete na místě. A jestliže dáváte přednost aktivní relaxaci, měli byste vědět, že na některá místa se můžete dopravit i na kole, které je možné využít také při návštěvě Slovenska. V případě, že byste kromě jiného poznali rádi i slovenské cyklotrasy, vezměte kolo buď s sebou nebo si jej můžete půjčit při příjezdu v některé z půjčoven. Aktivní cestovatelé také ocení vysoká horská pohoří s množstvím turistických tras, kam se určitě vyplatí na dovolené směřovat své kroky, protože nádherný výhled je pro některé z nás tou největší odměnou.

Nohy ve vodě

I ti, kteří dávají přednost raději pasivnímu odpočinku, však najdou na Slovensku pro sebe to pravé ořechové. Vyzkoušet můžete zdejší gastronomii v mnoha podnicích s domácím nádechem kvality nebo se svěřit do péče profesionálním pracovníkům termálních lázní, které se i pro zahraniční turisty na Slovensku těší velké oblibě. Ubytovat se zde můžete v mnoha malebných penzionech a hotelech, a třeba na Spiši by se mohl hodit tip na ubytování Spiš https://www.travelguide.sk/cze/spis/ubytovani/turisticke-regiony/, které bude vynikajícím bodem pro vaše další vycházky a výlety. I na Slovensku si můžete skvěle odpočinout a užít si krásnou dovolenou daleko od domácích starostí v příjemném poklidu letních dnů a načerpat nové síly do dalších měsíců.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:8. 7. 2023

Výrobky

Bookmark the permalink