Elektřina může být levnější

Elektřina je náš dobrý pomocník. Svítí nám, vaříme na ní, můžeme s ní topit. A v některých zemích třeba taky pomáhá zbavit se nežádoucích osob v elektrickém křesle. Je prostě užitečná a máme ji rádi. Když funguje tak, jak má, když nám neškodí a když na ní máme. A to poslední je pořád větší problém. Zdražila už spousta věcí, a když zdražila ještě i elektřina, stalo se to pro spoustu lidí neúnosné. Ale elektřinu jen tak něčím nenahradíme. Kdybychom začali doma svítit svíčkami a petrolejkou, nepolepšíme si finančně, zato kvalita bude pokulhávat. Když začneme doma vařit a topit na a v kamnech na dřevo a uhlí, bude nám to tam páchnout kouřem.

solární panely

Nemluvě o panelácích, kde by nebylo kdy vést komín. Plyn taky není všude zavedený, naftová kamna by byla ještě dražší luxus při cenách nafty. Takže se bez elektřiny neobejdeme. A musíme jí spotřebovávat, i když je drahá a pořád dražší. Nebo nemusíme? Nemusíme. A přitom nemusíme ani začít chodit spát se slepicemi. Může nám pomoct fotovoltaika Plzeň. Od té si můžeme sehnat solární panely, a v těch už si potom můžeme vyrábět elektřinu sami. Ze slunečního světla, které nás nic nestojí. A tak nás ani tahle elektřina nic nestojí, kromě ceny těch panelů, které si musíme pořídit. A máte si je pořídit taky?

solární panely

Spočítejte si to. Zjistěte, kolik takové panely stojí a na kolik vás přijde vaše elektřina a hned budete vědět, jestli se to vyplatí. A když se to vyplatí, kupte si ty panely. Pak už nebudete platit energetikům nic, budete sví vlastní páni. A i kdyby se zdražovalo dál a hodně, vy už si budete pořád svítit zadarmo. A to se vyplatí. Elektřina bude potřeba vždycky, a když se na ní ušetří, bude to jedině dobře. Peníze, které tak ušetříte, se přece dají použít na něco jiného. A třeba vás ta úspora na elektřině uchrání i od nezvladatelných finančních problémů, jaké má i dnes už spousta lidí.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:10. 7. 2023

Sport

Bookmark the permalink