Ideální způsob, jak udržet vodu v dobré kondici


Hodně lidí si myslí, že parné léto je pozitivní. Rozhodně se jejich tvrzení nezakládají na pravdě, jelikož na rozdíl od příjemného tepla nás horko doslova ničí. Nejenže se během tropických dní dehydrujeme, a tudíž jsme nuceni mnohem více doplňovat tekutiny, ale také trpí úroda, a tím i naše peněženky, nemluvě o komfortu. Jen málokdo asi touží po tom být neustále zpocený. Možností, jak se tomuto scénáři vyhnout, zase tolik není, nicméně existují. Asi nejefektivnější, avšak zároveň nejdražší, je klimatizace. Kvůli vysokým cenám ji však doma skoro nikdo nemá. Co však roste na českých zahradách stále více a více, to jsou soukromé vodní plochy.

Pohoda ve vodě

Jejich cena je totiž dnes natolik nízká, že si něco takového může pořídit snad každý majitel pozemku. Samozřejmě je řeč hlavně o nadzemních bazénech, jež se už skutečně dají sehnat doslova za písničku. Zapuštěné verze jsou stále cenově daleko náročnější. Kdo však hledá jen něco, v čem se může dostatečně zchladit, tomu bude stačit i základ.

Ovšem pozor, i základní verze vodních ploch je potřeba udržovat, hlavně tedy vodu v nich. Ta musí být bezpodmínečně čistá, jinak se stane pro účely koupání zcela nepoužitelná, nemluvě o jiných věcech. K tomuto účelu se v našich zeměpisných šířkách nejvíce používá chemie do bazénu Chlorito.cz ve formě chlóru, jenž je efektivní a zároveň se dá koupit skutečně levně. Nízká cena je však vykoupena lehkou dráždivostí, potažmo specifickým zápachem. Komu tato negativa vadí, může vsadit na aktivní kyslík, který je stejně dobrý, ovšem bez zápachu a nedráždí. Je samozřejmě o něco dražší. Velmi populární je také mořská sůl, ovšem tu je nezbytné kombinovat se solonizační jednotkou, což není zrovna drobná investice.

Voda

Není dobré spoléhat se pouze na chemii, pomoci mohou i mechanické pomůcky, třeba bazénová plachta. Ta se dá koupit ve více provedeních. Solární verze jsou vhodné nejen jako kryt, ale zároveň zvládnou vodu ohřát. Tohoto efektu je samozřejmě možné docílit pouze za svitu slunečních paprsků.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:19. 9. 2023

Výrobky

Bookmark the permalink