Zdravotní přínosy koupele ve vířivce

Přemýšlíte, že si pořídíte vířivku? Je to skvělý nápad. Vířivka totiž není jen zábava a způsob odpočinku, pobyt ve vířivé koupeli, vám může přinést i spoustu zdravotních benefitů. Jestli vás trápí bolavé svaly, bolavá záda, nebo se cítíte být nadměrně ve stresu, může být vířivka pro vás to pravé. Samozřejmě, u vířivky se jedná o docela velkou investici. Ceny ale oproti minulým letům poklesly, a dnes už jsou vířivky dostupnější i pro ty, kteří na ni mají vyhraněný menší rozpočet. Prodávají se dokonce nafukovací vířivky, které jsou velmi snadné na manipulaci a také cenově dostupnější. Ovšem, je pravda, že tyto vířivky nemají moc dlouhou životnost.

vířivka

Nezapomeňte, že tím, že nakoupíte vířivku, vaše práce nekončí. Musíte se o ni pravidelně starat, abyste ji stále udrželi ve skvělém stavu. Musíte třeba pravidelně čistit svou vířivku, buď svépomocí, nebo si objednat profesionální čištění vířivky. A jaké zdravotní benefity na vás tedy pobyt ve vířivce má?

Vířivka má pozitivní vliv na vaše klouby. Pokud trpíte na ztuhlost nebo otoky, proudy a bublinky produkované vířivkou Pomáhá také rozproudit váš krevní a lymfatický oběh. Pokud se trápíte tím, že nemůžete večer usnout, doporučujeme si naordinovat před spaním právě pobyt ve vířivé koupeli. Je to velmi dobrý způsob, jak se před spaním uvolnit, zklidnit vaše tělo a unavit ho působením trysek tak, že se vám poté bude lépe usínat.

vířivka

Vířivka má dokonce skvělý vliv na vaši imunitu. Je prokázáno, že pravidelný pobyt ve vířivce slouží jako součást prevence proti civilizačním onemocněním, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Podporuje také hojení nejrůznějších ran. Pozor ale, pokud máte kožní onemocnění, chlór, který je ve většině případů ve vodě obsažený, by vám nemusel udělat na kůži dobře. V takovém případě se dočasně vířivce raději vyhýbejte.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:4. 6. 2023

Výrobky

Bookmark the permalink