Situace, kdy vám hypotéka bez registru přijde vhod


Dostat se do situace, kdy naléhavě potřebujete peníze, ovšem nemáte je kde vzít, takže si musíte sjednat půjčku, je snadné. Stává se to úplně všem, i těm, kteří půjčky ze zásady odmítají. Můžete mít našetřeno libovolné množství peněz, a přesto vás taková situace může potkat. Třeba díky tomu, že vám odnese povodeň dům anebo váš majetek zničí jiná živelná katastrofa. Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech, a mnozí už se o pravdivosti tohoto rčení přesvědčili na vlastní kůži.

růžová prasátka v řadě za sebou

Ovšem dojít k závěru, že potřebujete půjčku, ještě zdaleka není to nejhorší. Mnohem těžší je, takovou půjčku skutečně získat. V praxi to znamená, že musíte přesvědčit nějakého poskytovatele, aby vám své peníze svěřil. Nicméně poskytnout dostatečné záruky o tom, že úvěr budete svědomitě a pravidelně splácet, to může být oříšek. A ten může být ještě tvrdší v případě, kdy máte záznam v registru.
Ve skutečnosti vůbec nezáleží na tom, o jaký záznam se jedná. Pokud jde o banky, tak to jediné, co prověřují, je to, zda je váš registr bez poskvrny. Jestliže tomu tak není, můžete na bankovní úvěr zapomenout – dokud zápis z registru nevymizí, nikdo se tam s vámi o úvěru bavit nebude.

hypotéka na nemovitost

Takže máte v zásadě dvě možnosti – buď můžete čekat, a dost možná i hodně dlouho, anebo si můžete sjednat nebankovní hypotéku bez registru. A věřte tomu, že od doby, kdy z finančního trhu zmizeli různí podvodníci a lichváři (vytlačil je nový zákon o poskytování úvěrů), tak už se nebankovních půjček není třeba obávat. Ba naopak, jedná se o příjemnou alternativu, jak si zajistit potřebnou sumu peněz za přijatelných podmínek, a ještě navíc i v poměrně krátké době.
Hypotéku bez registru můžete získat i s malým, a třeba i trochu větším záznamem v registru – jestliže poskytovatel uzná, že se nejedná o překážku, která by vám bránila úvěr splácet, budete mít půjčku v kapse raz dva.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:15. 9. 2019

Online

Bookmark the permalink