Bez peněz nejsme nic


Jenom díky penězům žijeme my lidé jako lidé. Peníze nás motivují k tomu, abychom dělali něco nejen pro sebe, ale i pro ostatní, peníze nás motivují k práci i snaze vymyslet něco lepšího a ještě lepšího, jen abychom dostali zaplaceno. A funguje to díky tomu, že lze za peníze také cokoliv dostat.

My lidé tedy usilujeme o to, abychom měli peněz pokud možno co nejvíc. Nebo abychom měli dost aspoň na to, bez čeho se nechceme nebo nemůžeme obejít. Jenže naše snažení nebývá vždy korunováno úspěchem. A když si dost peněz nevyděláme, respektive nezískáme nějakým jiným možným způsobem?

polské bankovky

Když není dost vlastních peněz, musíme si prostě nějaké navrch i půjčit. I to může zajistit, abychom žili na dost solidní úrovni, jenom s tou nepříjemnou záležitostí, že nám půjčené peníze nepatří napořád a že je musíme vracet.

A tak si někdy bereme půjčky, abychom měli prostředky i na to, na co je nemáme. A žijeme tak spokojeně, s tím, že pak budeme přicházet o část budoucích příjmů, které padnou na splátky.

peněženka s penězi

A pokud potřebujeme půjčit větší množství peněz, které pak budeme muset splácet po dlouhou dobu? Pak si bereme nebankovní hypotéky. Takové nebankovní hypotéky jsou tu totiž od toho. Zatímco by se v bankách dělaly drahoty a žadatelé by se důsledně prověřovali a odmítali třeba i kvůli banalitám, tady se dá i k těm hodně velkým penězům dostat. Stačí mít jenom nějaký nemovitý majetek, kterým by se za půjčené peníze ručilo, a pochopitelně je nezbytná i schopnost hradit splátky, ale nic víc. Takže tu uspějí i ti, kteří by jinde měli smůlu. A uspějete tu i vy, potřebujete-li půjčit peníze, které jsou tím, co nelze postrádat, co my lidé ale bohužel leckdy postrádáme. A ať potřebujete jakkoliv velké peníze, můžete je dostat už čtyřiadvacet hodin po dodání potřebných podkladů a užívat si jich třeba až dlouhé tři desítky let.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:25. 8. 2023

Finance

Bookmark the permalink