Bez instalatéra by byl život opravdu těžký


Říká vám něco film „Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách“? Je v něm spousta filmových triků a celým filmem se táhne úžasná pointa zaměřená na vodnickou existenci. Vodníci by u nás měli možná těžký život, zvláště v období sucha, v létě, kdy nastupují extrémní vedra, ale přece jen by tu vodníci jistou výhodu měli, a sice v případě havárie vodovodního rozvodu v domě a úniku vody by si z toho zřejmě nic nedělali. Takový vodník by přišel domů, a pokud by jej na podlaze přivítala kaluž vody z prasklé hadice od pračky, ještě by se v ní rochnil.

záchodové mísy v lese

To my, co vodníci nejsme, to tak snadné nemáme, když po příchodu do bytu objevíme mapu na zdi nebo louži v obýváku na koberci, troubíme na poplach. Naštěstí ten poplach nemusíme vysloveně prožívat jako negativní událost, ovšem pouze tehdy, je-li nablízku instalatér z Prahy. Vyplatí se mít na instalatéra zjištěný kontaktní telefon předem a hlavně na takového, který je za vámi ochoten přijet do hodiny, ať je sobota večer nebo nedělní půlnoc.

toaletní papír

Instalatéři, kteří udržují nonstop havarijní servis, řeší havarijní situace v systémech voda, topení a plyn, nemusíte se tedy zdráhat volat kvůli naléhavému problému v rozsahu těchto prací kdykoli, i ve sváteční den. Některé závady skutečně nesnesou odklad, kupříkladu úniky plynu nebo unikající voda do zdiva, která může brzy proniknout až do elektroinstalace. K závažným závadám se také řadí zanesená toaleta, a nemáte-li v domě toalet více a jsou-li zde přítomny nemocné osoby nebo špatně pohybliví senioři a malé děti, přivolání havarijního servisu zbytečně neodkládejte.

Instalatéři mají také na starosti kanalizační systémy, a pokud dojde k jejich zanesení, nikdo jiný si s tím neporadí. Je k tomu zapotřebí speciální čisticí mechanismus, buď tlaková vodní tryska, anebo mechanická fréza, která zbavuje kanalizaci hrubých nečistot typu kamenů, bahna a prorůstajících kořenů stromů.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:26. 12. 2023

Služby

Bookmark the permalink