Péče o pokožku miminek


Jemná novorozenecká pokožka se snadno oprudí. Opruzeniny jsou velmi bolestivá záležitost, která je opravdu nepříjemná i dospělým lidem. Malé miminko musí snášet velké bolesti a proto hodin pláče. Abyste předešli stavu, kdy bude mít vaše miminko opruzeniny, je potřeba abyste používali kvalitní kosmetiku, prací prášky, ale také je potřeba se zamyslet nad plenkami. Ty jsou totiž nejčastější příčinou vzniku opruzenin. Většina rodičů dává přednost jednorázovým plenám, a vzhledem k finanční situaci raději volí ty nejlevnější z nich. Mimiko za den spotřebuje i deset plen, a to už je v rozpočtu poznat. Jenže ty nejlevnější pleny jsou plné plastů, a kvůli tomu pokožka nemůže dýchat jak potřebuje. Zapaří se pod nánosem plastu, a vzniknou opruzeniny. Ty nejen že velmi bolí, ale špatně se jich zbavuje. Opruzená pokožka by totiž měla větrat, což se snáz řekne než udělá.

svrchní kalhotky

Daleko lepší je používání látkových plen. Ty jsou prodyšné, takže riziko opruzenin je mnohem nižší. Pokud se rozhodnete alespoň vyzkoušet látkové pleny, budete potřebovat nejen čtverce, ale i svrchní kalhotky na látkové pleny, díky kterým bude látková plenka držet na místě. V dnešní době se dá velmi na ekologii, ale co se týče plen, máme stále co dohánět.

látkové pleny

Většině rodičů se nechce starat o látkové plenky a tak raději volí pohodlnější variantu. Jenže i když se to nezdá, látkové pleny jsou levnější. Zkuste si spočítat, kolik peněz měsíčně utratíte za pleny. Dítě má pleny do zhruba 2-3 let, a za tu dobu jsou to desítky tisíc korun. Látkoví sadu můžete koupit i z druhé ruky, kde se cena pohybuje v rozmezí od 4 do 8 tisíc. Výhodou je, že látkové pleny použijete nejen na přebalování, ale třeba na utírání pusinky nebo jako podložku.

Dejte jim šanci
Látkové pleny jsou to nejlepší co můžete pro své miminko používat. Dejte jim šanci a uvidíte, v čem se vaše miminko cítí lépe.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:20. 9. 2023

Výrobky

Bookmark the permalink